Zavolejte nám (Po-So 9-20)

VETOFLEX - nová značka v naší nabídce

Equiservis 04. 03. 2022 EQS články a tipy

Originální česká značka speciálních terapeutických produktů

MÁME VELKOU RADOST, ŽE JSME MOHLI DO NAŠEHO SORTIMENTU ZAŘADIT NOVOU ZNAČKU, KTERÁ VZNIKLA V ČESKÉ REPUBLICE, A VŠECHNY JEJÍ PRODUKTY SE U NÁS TAKÉ VYRÁBĚJÍ!

 

VETOFLEX je originální česká značka speciálních terapeutických produktů, které podporují oběhový systém, a to především výraznou stimulací lymfatického systému.

 

Produkty jsou navrhovány ortopedy a fyzioterapeuty, upleteny nejzkušenějšími pletaři v České republice na unikátním japonském stroji a v neposlední řadě testovány nejpřednějšími trenéry a jezdci různých jezdeckých disciplín.

 

Ve všech výrobcích společnosti VETOFLEX® jsou používány materiály té nejvyšší kvality, které jdou dováženy ze Švýcarska a Německa.

 

Samotné zpracování těchto kvalitních materiálů probíhá u zkušených pletařů v Krásné Lípě na počítači řízeném japonském pletacím stroji SHIMA SEIKI. Tento počítač patří v současné době k světové špičce, umožňuje individuální výrobu nestandardních velikostí i řešení výjimečných situací, které přináší praxe.


Celý proces výroby má několik stupňů. A to pletení, měření, praní, srážení a opakované měření a v neposlední řadě nejdůležitějším procesem je lidská ruční práce – šití.

Každý výrobek se díky těmto složitým krokům stává zcela unikátním.

 

Bandáže VETOFLEX jsou nejprodávanějším produktem této značky.

Kompresivní bandáže VETOFLEX jsou určeny prevenci vzniku lymfatických otoků (nálevek) koní, slouží rychlejší plynulejší regeneraci po fyzické zátěži. Bandáže je vhodné použít kdykoliv, kdy hrozí vznik nálevek, tedy období dlouhého stání boxu, při přepravě nebo naopak při vysoké pracovní zátěži, kdy napomáhají rychlejší regeneraci sportovních koní. Jsou vhodné také pro podporu rekonvalescence vazů šlach.  Vyrábějí se v několika velikostech a ve variantě pro přední i zadní nohy. 

 

 

 

Jak bandáže VETOFLEX fungují?

 

Lymfatický systém je u koní poháněn kosterními svaly - ty svými kontrakcemi pomáhají pumpovat lymfu správným směrem zpět do centrálního krevního oběhu. Ve spodní části dolních končetin mají koně již jen šlachy, které tuto funkci nedokáží nahradit. Proto na dolních končetinách často lymfa stagnuje a dochází k typickému otoku distálních končetin nebo takzvaným „nálevkám“, které vymizí až po cíleném pohybu koně venku.

 

Nově vyvinuté kompresivní bandáže VETOFLEX® pomáhají významnou měrou udržet správný tok lymfy a tím zabránit její stagnaci v distální části končetin.

 

Jedinečný způsob bezešvého pletení použitého materiálu umožňuje využít graduovaný tlak v požadovaných částech těla, vlastnosti materiálu a speciální tvarování předurčují výrobky k použití nejen v klinické praxi při řešení posttraumatických stavů, ale zachovávají si funkčnost a bezpečnost při každodenním běžném užívání.

Bandáže jsou vyrobeny z vysoce elastického materiálu, který byl speciálně vyvinut pro humánní medicínu. Zde je již řadu let využíván a stále zdokonalován k užití pro rychlejší regeneraci po zátěži, terapeuticky pak například při otoku končetin z důvodu poškození lymfatických cest.

 

Dalším oblíbeným produktem je ochranný návlek pod kamaše.

Tyto návleky jsou určeny ochraně pokožky končetin koní zejména oblasti patky spěnky. Obzvlášť jsou vhodné pro koně citlivou pokožkou, trpící na podlomy jiná kožní onemocnění. Návleky VETOFLEX® jsou vhodné jako základ pod různé typy dalších chráničů kamaší. 

 

 

 

 

Stále větší oblibě se těší také ochranný pás na břicho.

Ochranný pás VETOFLEX BELLY BAND CLASSIC pomáhá chránit boky celý obvod břicha koně citlivou kůží před podrážděním nebo odřeninami např. od šporen. Ochranný pás je obzvlášť vhodný období přelínávání koní a pro oholené koně.