Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Podpořte imunitu svého koně!

Equiservis 28. 03. 2023 EQS články a tipy

Počasí posledních dní, které provázejí velké výkyvy teplot, může (nejen) koňský organismus pěkně potrápit. Stejně jako někteří lidé užívají v tomto období dopňky stravy pro posílení organizmu, je možné podat tyto dopňky i našim zvířatům.

 

Pokud je váš kůň jinak zdravý a vy mu chcete dopřát něco na posílení obranyschopnosti čistě preventivně, nemusíte se toho bát. Přidáním vitamínu C, šípku, echinacey nebo nějaké pestré bylinné směsi nebo sirupu na imunitu určitě koni neublížíte. Bylinky jsou navíc většinou krásně voňavé a chutné, takže mohou být příjemným obohacením krmné dávky.

 

Naše vyzkoušené a osvědčené tipy:

Dromy DHA 4 HORSES - aminokyseliny, vitamíny a polynenasycené mastné kyseliny pro celkovou podporu odolnosti organizmu, vhodné i pro chronicky nemocné koně a alergiky, urychluje rekonvalescenci. NÁŠ TIP: tento přípravek má dost výrazné aroma, což v kombinaci s poměrně vysokým dávkováním může být pro některé vybíravější koně problém. Zkuste koně na přípravek zvykat postupně. 

Dromy Imuno - probiotika a vyvazovač mykotoxinů Alltech Mycosorb A+, hlíva, echinacea a další složky pro lepší zdraví.

Šípkový prášek - výborný zdroj vitamínu C a antioxidantů.

Echinacea - v sypké formě nebo jako sirup, známá bylina s mnoha pozitivními účinky na organismus.

Topvet Imunita - chutný sirup s ehcinaceou, rakytníkem a lichořeřišnicí a dalšími složkami pro posílení imunity.

Vitamín C - klasika pro posílení obranyschopnosti a regeneraci organismu, v nabídce od různých výrobců.

 

 

V případě kašle či výtoku z nosu je určitě na prvním místě konzultace s veterinářem. Jestliže ten u koně neshledá žádný závažný problém, pravděpodobně vám doporučí něco na imunitu a sirup nebo bylinky na odhlenění a podporu dýchacích cest. I tady máte na výběr :)

 

Naše vyzkoušené a osvědčené tipy:

Topvet sirup kašel a nachlazení - bylinný komplex bohatý na vitamíny, minerály a další cenné látky, které usnadňují odkašlávání a tlumí úporný, dusivý kašel. Obsahuje jitrocel, yzop, ibišek a další složky.

Leros Pulmoran Horse - velmi oblíbená bylinná směs pro podporu dýchací ústrojí, příznivě ovlivňuje léčbu kašle, zánětu průdušek i dýchacích cest, alergií a rýmy.

Dromy Jitrocelový sirup - zvyšuje obranyschopnost organismu a odolnost vůči infekcím, zklidňuje podrážděnou sliznici, usnadňuje vykašlávání.

Equistro Respadril - intenzivní a efektivní pětidenní bylinná kůra na podporu odkašlávání a regeneraci dýchacích cest.

Equistro Secreta Pro - obsažené byliny posilují obranyschopnost, udržují čistý a vzdušný stav průdušek, optimální sekreci hlenu a zdravé prostředí plic.

Dromy Pulmonex - ředění hlenu, imunostimulant - vhodné pro koně s akutními i chronickými dýchacími problémy.

Dromy bylinná směs Kašlík A+ - velmi oblíbená bylinná směs, která efektivně uvolňuje dýchací cesty od hlenu, navíc s obsahem vyvazovače mykotoxinů Alltech Mycosorb A+.