Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Udidla POPONCINI

Equiservis 16. 01. 2023 EQS články a tipy

V čem jsou tato udidla výjimečná a jiná? Seznamte se..

Udidla Poponcini vám představíme v krátkém článku.

 

 

Giuseppe Poponcini je známý a šikovný řemeslník, zejména v oblasti mechaniky. A také milovník koní. Když koupil prvního koně svému synovi, velmi záhy si všiml, že zvíře není spokojené na žádném udidle, které zkusili. Začal tedy zkoumat jednotlivá udidla a materiály a jejich působení s cílem vyrobit to nejlepší pro svého koně. Výsledkem je zcela jedinečné, maximálně jemné a koňmi skvěle přijímané udidlo, které by mělo napomoci harmonii mezi jezdcem a jeho koněm. Proto název Harmony.

 

Udidla jsou vyrobena z inovativního materiálu, který je hypoalergenní, hladký a velmi flexibilní. Udidla jsou také originální díky svému specifickému čtvercovému tvaru.

 

K dispozici jsou 4 typy:

Harmony A

Harmony 1

Harmony 2

Harmony 3

 

Ty se liší svou konzistencí a zejména pružností. Nejměkčím udidlem je Harmony A, nejtužším pak Harmony 3.

 

Stupňovaná tuhost, která je ovlivněna různou konzistencí materiálu, umožňuje vybrat to nejvhodnější udidlo pro různé typy koní. Tato udidla efektivně pomáhají řešit ty nejčastější problémy, se kterými se jezdci potýkají při každodenní práci se svými koňmi – nedostatečné žvýkání a ztuhlá čelist, která má většinou za následek ztuhlého také celého koně.

 

Koně tato udidla většinou velmi dobře přijmou, je pro ně snazší najít si s udidlem kontakt, nebrání se mu, dobře na něm sliní, přežvykují, čelist je uvolněná a to napomáhá celkovému uvolnění koně.

 

Dá se říci, že jsou to udidla nápravná. Použití udidel Harmony 3 se velmi osvědčilo u koní, kteří byli zrazeni příliš ostrými udidly a tvrdou rukou a získali vlivem toho špatné a ztuhlé držení krku i celého těla a nebyli schopni správně pracovat.

Díky kombinaci jemného materiálu a tvaru udítka s tužší výztuhou, se koně na Harmony 3 naučí nebát se o hubu a jsou opět schopni nalézt dobrý kontakt s udidlem, uvolnit se, a korektně pracovat.

 

Na druhou stranu Harmony A, 1 a 2 jsou doporučovány pro takové koně, kteří mají potíže se stálým přilnutím, bojí se trochu opřít o udidlo a přenést váhu dopředu, čímž získají vyšší hybnou sílu a jsou pak schopni podávat lepší výkony, nebo zkrátka jen spokojeně a korektně pracovat a důvěřovat lidské ruce.

 

Filozofií udidel Harmony je najít správné spojení mezi koněm a jeho jezdcem, umožnit jezdci dobré vedení svého koně při současném zachování respektu k vysoké citlivosti koňské tlamy, která může být velmi snadno zraněná přehnaným působením standardních udidel na jazyk a čelisti.