Zavolejte nám (Po-So 9-20)
Testujeme pro vás - stříhací strojek Heiniger Progress

Testujeme pro vás - stříhací strojek Heiniger Progress

Equiservis 02. 11. 2022 Testujeme pro Vás

Naše kolegyně Pája je již velmi dlouho majitelkou zrzavé kobylky Elen. Je to už starší klisna a v posledních letech má problémy s jarní výměnou srsti a tak se Pája rozhodla ulevit jí a na jaře jí vždy ostříhat.

Zvolila osvědčený strojek Heiniger Progress a sepsala k němu krátkou recenzi.

 

Elen, teplokrevník bez původu, 22 let, rekreační využití, aktivní důchodkyně :)

 

 

"Majitelkou kobylky Elen jsem již 10 let a pro koupi stříhacího strojku jsem se rozhodla poté, co jsme v jejích 20 letech přešly na jiný režim ustájení a ze zdravotních důvodů jsem jí začala dekovat. Kobča už nemá všechny stoličky a čím je starší, je obtížnější, aby si udržela stabilní zdravou váhu. Ta kolísala zejména s přechodem podzim/zima a zima/jaro, kdy Eli musela vynaložit mnohem více energie jednak pro to, aby se zahřála a také proto, aby buď nabrala nebo shodila teplejší zimní srst. Ve svém věku už má bohužel na jaře problém zcela vylínat do letní srsti a zůstává jí delší srst. Rozhodla jsem se proto, že jí ve stáří pomohu tyto výkyvy a náročnější přechodná roční období překlenout dekováním a také jarním stříháním srsti."


"Přestože bude Eli brzy 23 let, je to vitální kobylka, která si užívá aktivní rekreační důchod, stříhání srsti je proto komfortní nejen pro ni, kdy se ihned pod sedlem nezpotí, ale i pro mě, protože pot tolik neškodí jezdecké výstroji."

 


"Pro model Heiniger Progress jsem se rozhodla na základě poměru zaručené kvality a dobré ceny. Zároveň jsem chtěla strojek, který vydrží a výrobce poskytuje i pozáruční servis a není problém dokoupit či doobjednat náhradní díly. Také jsem volila tišší model, lehčí do ruky, protože se strojkem manipuluji opravdu pouze já. Jedinou nevýhodou je, že se tento model klasicky zapojuje do zásuvky a tím pádem si musíte dávat pozor na kabel. Pokud ale máte klidného koně, který stříhání zvládá a neleká se kabelu, mohu vřele doporučit. Má Eli do svých 20ti let stříhání nikdy neabsolvovala a strojek ji nijak nelekal. Volíme jen částečný střih na plecích, prsou a bocích. Na svou velikost je opravdu lehký, tichý a snadno se s ním manipuluje. Navíc je dodáván v originálním kufříku se srozumitelným návodem, univerzální sadou stříhacích nožů, čištěním, mazáním i šroubovákem."

 

Kvalitní stříhací strojek, tichý, lehký za rozumnou cenu. Pozáruční servis, možnost snadno dokoupit náhradní nože, jednoduché seřízení a obsluha.