Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Testujeme pro vás - deka výběhová Horseware Amigo AmEco Bravo 12 Plus

Equiservis 17. 01. 2023 Testujeme pro Vás

Velmi aktuální testování nepromokavé výběhové deky.

Nejnovější testování má hned dva účastníky.

Aby mohli soutěžit, který z nich bude mít v dece díru jako první :)))

 

Prvním testovačem je Tunis, 14 letý valach, který se svou jezdkyní soutěží v military až na úrovni Stříbrné podkovy. Tunis tráví ve výběhu většinu dne, ve společnosti dalších dvou valachů, za každého počasí.

Druhým je čtyřletý Flying Bernstein, aka Flyik, zatím ještě hřebec, který chodí do výběhu se druhým čtyřletým hřebcem, což má občas za následek nějaký ten šrám, nebo zničenou masku či ohlávku.

 

Tunisovi sedí deka ve velikosti 140 naprosto perfektně.

 

Obě majitelky se při výběru deky rozhodly pro značku Horseware, která má propracovaný systém vnějších dek a poddek. Díky tomu můžete používat jednu vnější nepromokavou deku právě v kombinaci s poddekami, tzv. linery. Ty se velmi jednoduše do vnější deky zapnou a protože linery jsou na výběr v různých gramážích (od lehké až po 400g), můžete se podle počasí rozhodnout, jak teplou deku si sestavíte. Stačí vám tak jedna nepromokavá vnější deka a poddeky podle toho, jaký management má váš kůň.

Vnějších dek, které mají tzv. liner systém, má Horseware v nabídce mnoho - od lehkých pláštěnek až po teplé termodeky. Kombinací, které si můžete sestavit, je spousta.

 

Speciálně tvarovaný spodní lem deky umožňuje utažení křížových popruhů, aniž by byl omezen volný pohyb nohou.

 

Naši testovací koně dostali oba dva deku Amigo, což je nižší řada od Horseware, která je za dostupnější cenu než řada Rambo, nicméně dle dlouholetých zkušeností nás i našich zákazníků, je kvalita dek Amigo velice dobrá. Konkrétně se jedná o nový model AmEco Bravo 12 Plus. Tato výběhová deka je skutečně unikátní, protože je kompletně vyrobená z recyklovaných PET lahví. I tento ekologický aspekt hrál při výběru deky roli.

 

Na deku o velikosti 140 cm (což je shodou okolností velikost, kterou mají oba naši testovači) je použito 218 recyklovaných PET lahví. Unikátní rPET materiál se svými vlastnostmi vyrovná běžnému polyesteru. Je pevný a odolný, prodyšný a nepromokavý. Z rPET materiálu je vyrobena celá deka - vnější vrstva, která pevnost 1200D, hladká podšívka, výplň i lemování. Zapínání je na 3 popruhy pod břichem, přední zapínání oblíbený Disc, kryt ocasu, a součástí je odnímatelný krční díl.

Deku lze zakoupit ve dvou variantách - bez zateplení, nebo ve verzi lehké termodeky 100g. Oba testující koně mají deku lehkou a k ní poddeky - lehkou Airmax a 100g a 300g zateplení.

 

Součástí deky je i krční díl. Ten je nezateplený a dá se odepnout.

 

"První dojmy z deky jsou super - velikost 140 sedí dokonale, u krku je deka dostatečně uzavřená a sedí až před kohoutek, díky Disc zapínání dá kůň pohodlně hlavu dolů a může se pást, deka nikde netáhne. Popruhy pod břichem deku bezvadně fixují na místě a když se správně nastaví, břicho je hezky zakryté. Napomáhá tomu i speciální střih spodního okraje, který je delší u nohou a zkrácený právě na břiše."

 

Břicho se dá krásně zakrýt.

Poddeka se do deky připíná velmi jednoduše - na krku pomocí suchého zipu a karabinkami do oček u ocasního řemínku.

 

Vepředu se liner zapíná do poutek u krku pomocí suchého zipu, vzadu jsou karabinky, které se zapnou do oček pro ocasní řemínek.

 

Disc zapínání nechává koni dostatek prostoru pro snížení hlavy.

 

ECO logo, které symbolizuje, že deka je vyrobena z recyklovaného materiálu.

 

"Myšlenka, že je celá deka vyrobená z recyklovaných PET lahví, mě nadchla. Věřím, že kvalita materiálu nebude horší, než u běžných dek - výrobce deklaruje pevnost 1200D, kterou naši hřebci ve výběhu určitě dobře prověří :)) Každopádně deka sedí skvěle, samostatně i s poddekou, a kůň vypadá spokojeně. Pevně věřím, že v této dece, jen s teplejším linerem, vydržíme celou zimu."