Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Testujeme pro vás - Airbagová vesta Horse Pilot

Equiservis 17. 01. 2023 Testujeme pro Vás

Takzvané airbagové vesty se těší čím dál větší popularitě. Jedná se o vesty, které se aktivují při pádu z koně - většinou mechanicky pomocí lanka, které je připevněné k sedlu a při pádu se rychlým škubnutím vytrhne z pojistky a tím aktivuje nafukování. Vesta se během zlomku sekundy nafoukne a při dopadu na zem už padáte do měkkého.

 

Pokud se bavíme o bezpečnostních vestách ve smyslu pravidel jezdeckého sportu, airbagové vesty do této kategorie nespadají. Jedná se ale o velice dobrý doplněk právě ke klasické bezpečnostní vestě, protože airbag vesty po nafouknutí často kryjí i krk a spodní část zad a nafouknutá vesta celkově přispěje k utlumení nárazu při pádu.

Mnoho jezdců také sahá po airbag vestách protože chtějí mít na sobě při ježdění bezpečnostní prvek, ale nejsou jim pohodlné klasické bezpečnostní vesty.

 

V naší nabídce naleznete airbag vestu od francouzské značky Horse Pilot.

 

Testování této vesty se ujala naše Radka, která jezdí military. A testování probíhalo opravdu důkladně - během minulé sezóny, v několika krosech s různými koňmi.

 

 

A jaké jsou Radčiny dojmy?

 

"Na první pohled mě vesta zaujala svým pěkným vzhledem - i když je to bezpečnostní doplněk. Vesta je velmi propracovaná, což se odráží i na pohodlnosti při nošení. V kombinaci s vrchní ochranou vestou vypadá jako součást běžného oděvu. Chtěla jsem vestu otestovat, ale bylo mi líto zničit zbytečně bombičku. Nakonec jsem se po dojetí krosu v euforii z dobrého výsledku zapomněla odepnout a tím vestu vyzkoušela se vším všudy :D Bombička, která vestu nafukuje lze velmi snadno vyměnit podle podrobného návodu, který je přiložený k vestě. Zatím jsem jí neotestovala "na ostro" při nějakém pádu a upřímně tedy doufám, že tato část testování se mi vyhne :))"

 

 

 

 

"Velice kladně hodnotím materiál i zpracování vesty - na první pohled působí kvalitně a i po sezóně pravidelného používání je vesta jako nová. Mínusem by se mohla zdát cena, která je vysoká. Na druhou stranu - je to opravdu příliš, jestliže nám použití vesty může zachránit zdraví, nebo někdy i život?"

 

ZÁKLADNÍ HODNOTÍCÍ PARAMETRY

známkujeme stejně jako ve škole, 1 je výborný, 5 nedostatečný

 

Velikost - 1

Střih - 1

Kvalita vs cena - 1, i když je cena dost vysoká

Materiál - 1

Celková spokojenost s výrobkem - 1