Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Testujeme pro vás - odpocovací deka Horseware Rambo Dry Rug

Equiservis 17. 01. 2023 Testujeme pro Vás

Další výrobek, který jsme pro vás testovali, je odpocovací deka Dry Rug od značky Horseware.

 

Testování se opět ujal Flying Bernstein, neboli Flyik, téměř čtyřletý hřebec, který je ustájený v režimu 24/7 a pomalu začíná trochu víc pracovat. 

 

Tahle deka (varianta Dry Rug) je vyrobená ze speciálního "ručníkového" materiálu, který by měl podle slov výrobce výborně odpocovat a rychle schnout. V nabídce je i deka Dry Rug Supreme, která je z jiného materiálu - hladkého, jakoby mikrovláknového. 

 

"Testovaná deka je ve velikosti M - tento model se vyrábí ve dvou velikostech, M pro velikost 130-145 a L pro velikost 145-155. Kůň je drobnější a velikost M je mu zatím větší. S tím jsem ale počítala - budou mu za dva měsíce 4 roky, takže lze očekávat, že do deky v pohodě doroste a bude mu akorát."

 

 

"Krční díl se dá srolovat do límce na kohoutku a zapnout na suché zipy, aby držel na svém místě."

 

 

"Po rozbalení je krk pěkně dlouhý a dosáhl koni až za uši."

 

 

"Zapínání krčního dílu je na dva pevné suché zipy."

 

 

"Přední zapínání je na dvě T přezky na gumovém popruhu, který má nastavitelnou velikost. Vespod je suchý zip, který je opravdu dlouhý, takže když potřebujete deku rozšířit na prsou a prodloužíte popruhy, pořád budete mít dostatek suchého zipu pro zapnutí, a deka se nebude otvírat. Pod břichem jsou klasické křížové popruhy, které jsou elastické, takže se nemusíte bát trochu je utáhnout."

 

"Protože je kůň 24/7 venku stává se, že ho přivedu domů mokrého. Deku jsem pořizovala právě proto, abych ho před ježděním aspoň trochu vysušila, protože výrobce uvádí, že odvádí vlhkost velmi rychle a efektivně. A deka nezklamala - oproti druhé odpocovačce, kterou na něj mám, je tahle opravdu rychlejší a velmi účinná. Neříkám, že je kůň za 20 minut úplně suchý, ale rozdíl je opravdu znát. Samozřejmě ho před zadekováním vyvíchuju slámou, abych z něj dostala trochu té vlhkosti a špíny. Jedinou vadou na kráse u této deky je to, že materiál je strašně "chytlavý" - ulpívá na něm opravdu všechno a hned :) Takže pokud by se v ní kůň vyválel, máte z něj ježka, a slámu nebo piliny z deky už nikdy nedostanete. To ale výrobce na dece uvádí a varuje před tím, takže jsem s tím předem počítala a když mu dám deku, na tu chvíli ho uvazuji. Deka je vysoce prodyšná, takže bude určitě využitelná i jako transportní, nebo třeba na vysušení po koupání."

 

ZÁKLADNÍ HODNOTÍCÍ PARAMETRY

známkujeme stejně jako ve škole, je výborný, nedostatečný

 

Velikost - 1

Střih - 1

Kvalita vs cena - 1

Materiál - 2

Celková spokojenost výrobkem - 1