Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Testujeme pro vás - termoboty Cassini Corleon

Equiservis 25. 12. 2023 Testujeme pro Vás

Termoboty Cassini Corleon testovala naše kolegyně Hanka, která se svými dvěma koňmi tráví naprostou většinu zimy v terénu, takže má na zimní boty vysoké požadavky.

Cassini Corleon jsou vysoké kožené termoboty, které jsou zateplené vlnou z pravého beránku. Mají robustní podrážku dualGRIP, která neklouže a aby nepromrzaly nohy odspoda, tak kromě toho že je vysoká, je doplněná ještě hliníkovou vložkou. Zapínání je na zip, který má po celé délce gumovou vsadku. Pevná a odolná kůže je navíc ošetřená proti promoknutí, ale zároveň je dostatečně měkká na to, aby se bota skvěle přizpůsobila noze. Boty jsou vyráběny vždy ve třech šířkách k jedné velikosti chodidla. 

 

"Moje staré termoboty od Ariatu už po pár letech dosloužily, trochu do nich teče a taky už tolik nehřejí. A chtěla jsem něco podobného, takže při hledání nových termobot jsem měla celkem jasno - chtěla jsem boty kožené, aby byly víc jezdecké než pracovní (na práci se přezouvám do starých gumových bot), ale zase ne čistě jezdecké. Aby podrážka byla dostatečně robustní a neklouzavá, když jde člověk v zimě do výběhu, nebo chce jít na procházku na ruce.

Jak už jsem psala - na práci ve stáji se přezouvám, jsem poměrně svědomitá co se péče o boty týče, a noha už mi taky neroste, takže kožené boty byla v mém případě jasná volba. I když cena je samozřejmě nesrovnatelně vyšší, tak pohodlí v kožených botách s pravým beránkem se s gumovými botami nedá srovnávat. 

Corleony mi doporučila kolegyně Radka, která už je má pár let a je z nich nadšená."

 

 

"Cassini Corleon v mojí kombinaci mi sedí úplně perfektně, zapnu je krásně i přes termorajtky a teplou podkolenku. Od prvního vyzkoušení jsem z nich nadšená! Jezdí se v nich jako v klasických vysokých botách, nikam se nehrnou, holeň je příjemně zpevněná. Bota je v chodidle hezky široká (ale ne moc, aby se člověk musel bát, že uvízne ve třmenu), takže se dá krásně hýbat prsty, a díky hliníkové vložce v podrážce noha nepromrzá odspoda. 

Otestovala jsem je hned v mrazu i ve sněhové nadílce a i na chození jsou skvělé - ani jednou jsem neuklouzla, boty nepromokly, i v hlubokém sněhu byly nohy v teple a suchu. 

Jezdím většinou dva koně, takže když na prvním zmrznu, na druhém už je to utrpení. Ale v botách Corleon je mi tedy opravdu báječně. Ano, když byl větší mráz a já šla na klidnou vyjížďku, musela jsem prsty hýbat celkem často, ale nohy opravdu nepromrzly (nutno dodat, že přes zimu mám vždy teplé merino ponožky nebo podkolenky, na ty nedám dopustit) - seskočila jsem z koně a neměla jsem pocit, že mi upadnou prsty :D"