Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Testujeme pro vás - dečka tlumící pravý beránek EURORIDING

Equiservis 16. 01. 2023 Testujeme pro Vás

Mezi sedlo a koně patří v ideálním případě jen podsedlová dečka. Jsou ale situace, kdy je potřeba pozici sedla lehce korigovat. Pro takové případy jsou na trhu různé typy tlumících deček - různě tvarované gelovky, beránky, dečky z paměťové pěny, pálky, atd.

Použití takového typu dečky vždy konzultujte s odborníkem. Nevhodně zvolená tlumící dečka napáchá víc škody než užitku.

 

V případě tohoto testování se jednalo konkrétně o dečku pravý beránek EURORIDING 19218.

Tlumící beránková dečka byla použita na mladého (necelé 4 roky) koně, který byl krátce obsednut a pasovalo se na něj jeho první sedlo.

 

Testovala Hanka a její Flyik, v době testování ještě hřebec, poměrně v krvi, jemnějšího rámce.

 

 

"Když se pasovalo sedlo, byla zvolena taková velikost komory, aby měl mladý kůň ještě prostor do sedla dorůst. Proto mi byla panem Hakrem doporučena beránková dečka, která rovnoměrně vyplní místo pod sedlem, je měkká, příjemná, a zároveň dobře tlumí případné nárazy. Dečku jsme nakonec používali asi 3 měsíce, protože Flyik během jara dost výrazně zesílil v zádech a sedlo mu s dečkou bylo malé. Nakonec se zakulatil tak, že jsme museli změnit i sedlo na model s plochými polštáři a komorou stavěnou na kulatá záda :)

Tuto konkrétní dečku jsem zvolila na doporučení. Navíc je tohoto modelu v nabídce celočerné provedení, které mému černo-bílému strakáči sluší :) Má dlouhé suché zipy pro zapnutí k sedlu, což je velmi praktické, protože dečka musí mít vepředu přesah. Její zpracování je perfektní, po třech měsících používání vypadá beránek jako nový. Teď čeká ve skříní na dalšího mlaďocha. Pod sedlo velikosti 17" jsem zkoušela beránka M a L. Nakonec bylo lepší M, L zbytečně přesahovalo. Ale pod 17,5" sedlo už by bylo vhodnější L."

 

 

 

 

 

ZÁKLADNÍ HODNOTÍCÍ PARAMETRY

známkujeme stejně jako ve škole, 1 je výborný, 5 nedostatečný

 

Velikost - 1

Střih - 1

Kvalita vs cena - kvalita zatím 1, cena je vyšší, dostává 3

Materiál - 1

Celková spokojenost s výrobkem - 1