Zavolejte nám (Po-So 9-20)
Sedlová kostra Prestige AS-X

Sedlová kostra Prestige AS-X

Equiservis 24. 04. 2024 EQS články a tipy

Revoluční novinka od Prestige!

Prestige je ve vývoji sedel vždy o krok napřed. Jako první na světě vyrobili kostru, která se umí pohybovat spolu s koněm!

Technologie AS-X vznikla spojením dvou technologií - Adaptive System a X-Technology.

Jedná se o skutečnou revoluci v oblasti komfortu koně a volnosti jeho pohybu - patentovaná kostra se speciálním pohyblivým dílem, díky němuž se přední část kostry zcela přizpůsobí pohybu koňské lopatky. To přináší koni maximální komfort v oblasti kontaktu lopatky a kostry sedla a umožňuje mu prostornější a uvolněnější pohyb. Zároveň je dokonale stabilizovaná zadní část sedla, což zajišťuje maximální pohodlí, kontakt a stabilitu také jezdci.

Touto zcela unikátní kostrou jsou vybavena sedla Rubino AS-X (skokové) a Brillante AS-X (drezurní).

Výjimečnost AS-X kostry spočívá v kombinaci dvou technologií:

  • Adaptive System je jediným systémem tlumení nárazů, který umožňuje kostře axiální (lehce vlnivý pohyb obratlů) i laterální (stranový) pohyb.

  • X-Technology je speciální úprava sedací části kostry, kde jsou vstřikované membrány, které výrazně tlumí nárazy a zvyšují tak komfort jezdce i koně

Díky své geometrii, technologii X-Technology s vstřikovanými membránami a patentovaným systémem Adaptive System je AS-X kostra schopna plně kopírovat pohyby koně a nabídnout jezdci maximální pohodlí a stabilitu. 

Přední část sedla je navržena tak, aby se minimalizovala tloušťka a poskytuje jezdci pocit těsného kontaktu, zatímco zadní část s velkými vstřikovanými membránami nabízí velkou stabilitu. 

Konstrukce, speciálně vyvinuta tak, aby poskytovala maximální flexibilitu, umožňuje koni rozvíjet jeho atletické schopnosti.