Zavolejte nám (Po-So 9-20)
Prestige X- Technology

Prestige X- Technology

Equiservis 16. 01. 2023 EQS články a tipy

Nový koncept kostry sedla od Prestige - jak to vypadá uvnitř?

PRESTIGE X-TECHNOLOGY je nový koncept sedlové kostry, který Prestige používá u několika oblíbených modelů sedel.

 

V čem je jiný? Podívejme se na to, jak vypadá kostra a konstrukce sedla s integrovanou X-Technology:

 

1)      V kostře sedla jsou umístěny elastické panely naplněné speciálním materiálem, který pohlcuje nárazy. Panely jsou zabudovány v místě, kde se nacházejí jezdcovy sedací kosti. Umístění panelů se pochopitelně liší na kostře drezurního sedla a sedla skokového, jelikož v každém sedle jezdec sedí jinde. Tyto panely mají navíc díky své pružnosti jedinečnou vlastnost-umožní jezdci dostatečně hluboký sed, ale neposazují ho striktně jen dolů, ale tou pružností mu umožňují se v sedle pohybovat a „jít s pohybem“ jak je zrovna potřeba – tzv. „IN-OUT“ efekt. (Na rozdíl od klasických koster, kdy jsou v nejhlubším místě díry v kostře, do kterých jezdec zapadne a „utopí“ se v nich, nemůže se dobře hýbat a musí vyvinout určité úsilí aby se z té hluboké pozice dostal)

 

 

2)      Inovované sedlové polštáře místo klasické výplně kde se vrství filc, kůže a syntetická výplňová vlna. Vnitřek polštářů je z vysoce pružného materiálu se strukturou medových pláství +druhá vrstva je z pružné syntetické „houby“ a uvnitř je výplňová vlna. Díky této inovaci jsou polštáře slabší=kontaktnější, ale zároveň velmi komfortní pro koně, dobře padnoucí a stabilní.

 

 

3)      Poslední inovací je různé úhlování sedlových polštářů u různých komorových šířek. Pro koně s komorou 32 je úhlování polštářů jiné než pro koně s komorou 34 (pochopitelně-kůň který potřebuje užší komoru bude mít zcela jistě jinak tvarovaná a osvalená záda). Prestige je první výrobce který tuto novinku nabízí.