Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Dárek k udidlům Trust

Equiservis 16. 01. 2023 EQS články a tipy

Ke každému udidlu Trust ručník zdarma.

 

TRUST Equestrian se na potřeby koně a jezdce dívají z vlastního, velmi inovativního, úhlu pohledu, na jehož základě vyvíjejí a optimalizují produkty pro jezdecký sport. V současné době obsahuje kolekce TRUST mnoho desítek udidel, ať už z materiálu Sweet Iron, Inno Sense nebo z kůže.

 

Již mnoho let spolupracuje TRUST s těmi nejlepšími jezdci napříč disciplínami. To zajišťuje, že jejich vývoj pracuje s těmi nejaktuálnějšími informacemi a také možnými problémy, na které jezdci se svými koňmi narážejí. TRUST stále hledá cestu k tomu, jak zjemnit a vylepšit komunikaci s koněm. V zákulisí najdete nepřetržité úsilí profesionálního týmu nebo jezdců, kteří pracují na nových produktech.

 

Kolekce udidel TRUST obsahuje 1500 různých udidel. Udidla jsou vyráběna ze tří různých materiálů: Sweet Iron, Inno Sense a kůže. Jsou celá vyráběna v Holandsku, jsou tedy 100% „made in Holland“.

 

 

 

SWEET IRON

Neboli „sladké železo“ je specifický materiál s modrou povrchovou úpravou. Ta ale není stálá. Během používání, když se udidlo dostane do vlhkého prostředí (sliny, nebo vzdušná vlhkost), začne povrchová vrstva lehce reznout. To není vada, je to přirozený proces. Povrchová rez má sladkou chuť a přirozeně stimuluje produkci slin. Kůň tedy více sliní, což má za následek lepší přijímání udidla. Barva udidla se oxidací změní z modré na hnědo-šedou.

Pokud udidlo z materiálu Sweet Iron delší dobu nepoužíváte, na udítku se také může utvořit vrstvička rzi. Stačí jí otřít vlhkým hadříkem.

 

INNO SENSE

Udidla Inno Sense jsou vyráběna ve třech různých variantách materiálu: Soft, Medium a Hard. Udítka jsou všechna nelomená a nabízejí tři verze: Flexi, Mullen a Port. Udidla z materiálu Inno Sense jsou vhodná pro všechny koně, především pak pro koně mladé a/nebo s velmi citlivou hubou. Syntetický materiál je netoxický, certifikovaný americkou FDA (Ústav pro kontrolu potravin a léčiv).

 

Rozdíly mezi jednotlivými typy Inno Sense udidel:

 

Flexi – vyráběno z toho nejměkčího materiálu Soft, uvnitř je kovová výztuha, která je ale velmi flexibilní. Udidlo je ohebné, materiál je na dotek příjemný a měkký, lze ho prstem trochu promáčknout.

Mullen – jsou vyráběna z materiálu Medium, uvnitř je opět kovová výztuha, je ovšem tvrdší než ve Flexi udidlech. Materiál je na dotek příjemný, hladký a poměrně měkký – dá se do něj zarýt nehet. Mullen udítka jsou lehce prohnutá směrem dopředu, ohebnost udidla je podstatně nižší než u Flexi udítek.

Port – udítka Port jsou vyráběna z materiálu Medium, nebo z materiálu Hard. Udítko je zcela neohebné a má tvar podobný jako páková udidla – vytváří můstek, který je lehce prohnutý nahoru, což vytváří prostor pro jazyk a současně eliminuje tlak na prostřední část jazyka. Materiál Hard je opět velmi hladký a svou strukturou koni příjemný, ale tvrdý.

 

KŮŽE

Kožená udidla mají jádro ze zesíleného nylonu. Kůže, kterou je udidlo obšito, je činěna přírodní cestou, bez použití chemikálií. Koňské sliny materiál přirozeně změkčí a v kombinaci s flexibilním nylonem uvnitř je toto udidlo pro koně velmi příjemné a je vhodné i pro opravdu citlivé koně.

 

ZDE NAJDETE KOMPLETNÍ NABÍDKU UDIDEL TRUST.

Pokud vás zaujme udidlo, které nemáme, rádi vám jej objednáme. 

 

Akce Ručník zdarma ke každému udidlu Trust platí do vyprodání zásob.