Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Sedla Prestige vyhrávají MČR

Equiservis 30. 09. 2021 EQS články a tipy

Skvělé úspěchy zaznamenali v nedávné době EQUISERVIS partnerští jezdci Denisa Vegrichtová, Barbora Vojtková, Přemysl Adam a Jan Štětina. Co mají společného kromě obrovské píle, úsilí a mnoha hodin tréninků? Sedla Prestige!

 

Na Českém skokovém poháru 2021 v Olomouci měl skvělé výsledky Přemysl Adam, kdy se svým hřebcem Cachasem získal nádherné 2. místo v soutěži T*. O pár dní později, na MČR ve skocích v Olomouci, Jan Štětina získal titul parkurový mistr ČR pro rok 2021 v nejobtížnější kategorii jednotlivců. Na těchto závodech zářily také Denisa Vegrichtová, která získala zlatou medaili v kategorii jezdců do 25 let a Barbora Vojtková, která se svým koněm vybojovala nádherné 3.místo v kategorii žen.

 

Přemysl Adam a Cachas na VC v Olomouci, foto: Zenon Kisza

 

Rádi bychom společně se skvělými výsledky jezdců a jejich koní při této příležitosti vyzdvihli i vítězná sedla Prestige, která zakoupíte v prodejnách EQUISERVIS včetně servisu pasování přesně na míru vám i vašemu koni. Výhody, které daná sedla skýtají jsou totiž nezanedbatelné. Zejména co se týče inovativních technologií koster sedel X- technologie a CPS technologie.

 

Přemysl Adam a Cachas na VC v Olomouci, foto: Zenon Kisza

 

Vítězové a jejich sedla

Sedla s kostrou s X - technologií používají Přemysl Adam, Jan Štětina a Denisa Vegrichtová. Sedlo Prestige Michel Robert s kostrou CPS zase Barbora Vojtková. Označení kostry je vždy vyraženo na kůži na sedle a značí se buď písmenem X nebo CPS.

 

Jan Štětina a Fantastico, mistři ČR v parkurovém skákání pro rok 2021, foto: Zenon Kisza

 

Kostra X klade důraz na anatomii jezdce a koně. Velkou pozornost výrobce věnoval sedací části kostry, kde je člověk v největším kontaktu s koněm. Ta obsahuje dvě pružné membrány, které při kontaktu s jezdcem tvoří měkčí a pohodlnější posedlí. Na rozdíl od klasických koster, kdy jsou v nejhlubším místě díry v kostře. Materiál polštářů se poddá linii koňských zad a zaručuje jezdci větší rovnováhu.

 

Vnitřek polštářů je z vysoce pružného materiálu se strukturou medových pláství + druhá vrstva je z pružné syntetické „houby“ a uvnitř je výplňová vlna. Díky této inovaci jsou polštáře slabší = kontaktnější. Polštáře dovolují jezdci hluboký sed, ale zároveň udržují maximální pohodlí pro koňská záda, dobře padnou a jsou stabilní. Neméně důležité je různé úhlování sedlových polštářů dle komorových šířek. Prestige je první, kdo tuto možnost začal nabízet.

 

Denisa Vegrichtová, vítězka MČR v parkuru 2021 v kategorii U25, foto: Zenon Kisza

 

Kostra s technologií CPS ulevuje bederní oblasti, sedací kosti i oblasti kostrče jezdce. Centrální membrána zamezuje reflexivnímu zatuhnutí v sedací oblasti, a nechá tak uvolněná bedra. Membrána je viditelná při spodním pohledu na sedlo. Profil posedlí vyhovuje ženské anatomii, hluboké posedlí a úzký předek jezdci umožnují maximální kontakt s koněm. Kratší, rozšířené a anatomicky tvarované polštáře snižují tlak na hřbet koně tím, že ho lépe rozprostřou. Kostra je v komoře širší, než je běžné, díky tomu je možné posunout sedlo více dopředu bez omezení lopatek.

 

Tyto jedinečné vlastnosti zajišťují větší volnost pohybu jak v kohoutku, tak v trapézovém svalu, což umožňuje, aby se kůň pohyboval bez omezení ve všech chodech i při skákání. Revoluční technologií CPS je vybaveno skokové sedlo Prestige Michel Robert, skokové sedlo Prestige Synchrony či drezurní sedlo Prestige Philosophy.

 

Barbora Vojtková a její Contos, 3.místo v kategorii žen na MČR v parkuru 2021, foto: Zenon Kisza

 

Jak zmínil Přemysl Adam na svém Instagramu - k 15 narozeninám dostal od rodičů své první sedlo Prestige Rialto, které mu pasoval Stanislav Hakr. Uběhlo neuvěřitelných 17 let a Stanislav Hakr mu pasoval další sedlo, tentokrát Prestige X-Perience, se kterou je Přemek velmi spokojen.

 

Děkujeme za důvěru a přejeme všem našim jezdcům mnoho dalších úspěchů.