Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Není kabát jako kabát!

Equiservis 18. 01. 2023 EQS články a tipy

S tím správným kabátem vám už na koni nikdy nebude zima.

Sezóna teplých jezdeckých kabátů je zpět :) Pojďme si blíže představit novinky pro letošní zimu a podívat se na to, proč by ve vašem zimním jezdeckém šatníku neměl pořádný jezdecký kabát chybět.

 

V našem sortimentu naleznete kabátů opravdu hodně. Některé jsou vyloženě civilní, ale samozřejmě máme i spoustu jezdeckých kabátů, které se mezi našimi zákazníky těší čím dál vyšší oblibě. Jezdecké kabáty mají různé vychytané detaily pro vaše dokonalé pohodlí ve stáji i v sedle.

 

  • Délka je většinou alespoň ke kolenům. Už tohle málo stačí k tomu, aby byla vaše stehna a pozadí při ježdění v teple. Zcela objektivně je potřeba říci, že pokud jsou stehna v teple, celkově je náš teplotní komfort vyšší. Jakmile nám nějaká část těla výrazně více promrzá, může nám být pocitově o dost větší zima.
  • Aby se v dlouhém kabátě dalo pohodlně jezdit, první nezbytností je dvoucestný zip vepředu, aby se dal kabát odspoda rozepnout a hezky se rozprostřel přes stehna. Další nezbytností jsou dostatečně vysoké rozparky - některé kabáty mají jeden, některé dva. Díky nim si na kabát nebudete při ježdění sedat. V ideální variantě by rozparky měly být podšité, aby pod kabát netáhlo a v případě deště či sněžení bylo ochráněno i vaše sedlo.
  • Další výbornou vychytávkou jsou vnitřní popruhy pro uchycení kabátu ke stehnům. Mohou být různě řešené, ale jejich účel je vždy stejný - drží přední díly kabátu přitažené k vašim stehnům, takže se kabát nezvedá.
  • Pokud se jedná o zimní kabát (protože samozřejmě existují i kabáty nezateplené) měl by se dát zapnout až ke krku a mít v rukávech náplety, aby nedocházelo k únikům tepla.
  • Praktický je vnější materiál odpuzující vodu a zateplení co nejlehčí výplní, aby kabát nebyl zbytečně těžký. 
  • Kapuce bývá většinou přiznaná, občas se najde model, kde je schovaná v límci. Tyto schované kapuce jsou zpravidla tak tenké, že se vejdou pod helmu, což je velmi praktické. Existují také modely, kde je kapuce tak velká, že se dá nasadit na helmu.

 

Reflexní prvky by měly být u podzimního a zimního oblečení samozřejmostí. Čím více, tím lépe - zejména pokud se s koněm pohybujete po silnici.

 

Lehký nepromokavý kabát Equitheme Rider Coat.

 

NAŠE TIPY NA TY NEJLEPŠÍ KABÁTY

 

Dámský jezdecký kabát EuroStar Ladonna - za nás je tento kabát opravdu příjemné překvapení letošní zimy! Vnější materiál vypadá odolně, velmi slušnou nepromokavost a neprofoukne. Kabát skvělou délku a střih dělá krásnou postavu. Moc povedená kombinace stylového vzhledu a funkčnosti, DOPORUČUJEME!

 

Dalšími kabáty, které rozhodně stojí za doporučení, jsou ty od značky Kingsland. Je na nich opravdu znát, že značka Kingsland vznikla v Norsku :) Jsou připravené na tu nejtužší zimu!

Novinkou letošní sezóny jsou kabáty EUROSTAR. Kromě výše zmíněného modelu Ladonna máme také model Ferrera, který je lehoučký a hřejivý, a model Fabiela, který je o trochu slabší, ale velmi hezky sedí.

 

 

Luxusní kabát za výbornou cenu - HKM Preston. Je lehký, ale překvapivě teplý, opravdu hodně dlouhý, a má podšitý rozparek. DOPORUČUJEME.

 

Pokud máte raději kratší kabáty, mohl by vás zaujmout kabát ELT Winter Kopenhagen. Je odolný větru i vodě, má podšité rozparky a lepené švy.

 

Hledáte něco velmi teplého, ale také elegantního a stylového? Kabát nebo bundu, ve které zazáříte i ve společnosti? Pak je tu pro vás WELLENSTEYN. Tato luxusní značka nabízí celou řadu modelů pro ženy i muže. Módní, hřejivé a vysoce kvalitní.

 

 

 

A co vy? Už máte ten svůj? :)