Zavolejte nám (Po-So 9-20)

FENCEE: tipy pro kvalitní ohradu

Equiservis 16. 01. 2023 EQS články a tipy

V PR článku našeho dodavatele se dozvíte, na co si dát při stavbě ohrad pozor
Image
Tipy pro kvalitní ohradu.
Jaro se nezadržitelně blíží a s ním přichází i příprava pastvin a ohrad.
Přečtěte si pár tipů na to, jak vytvořit dokonalou ohradu pro vaše zvířata.
1. Nejdůležitější položkou pro funkční ohradu je kvalitní generátor s dostatečnou sílou impulsů. Volba generátoru se také odvíjí od celkové délky ohrady a jejímu zatížení porostem.
2. Ohrazení udržujte čisté, bez porostů jako tráva, keře a větve. Pravidelně kontrolujte výšku porostu okolo ohrazení. V případě vysokého porostu bude docházet ke „stahování“ impulsů do země a tím ke snížené účinnosti ohradníku.
3. Zajistěte perfektní uzemnění. Minimálně 1 m hluboko, popřípadě na několika místech. Je třeba vybrat co nejvlhčí stanoviště – tím zvyšujete vodivost. Použijte nerezavý, dobře vodivý kov, zabezpečte dostatečné propojení mezi zemnícími tyčemi navzájem a mezi vlastním generátorem.
4. Používejte originální spojky. Nespojujte vodiče uzly! V nouzovém případě použijte měkký vázací drát, kterým spoj převážete. Vodiče ohradníku nesmí být nikde přerušené!
5. Pro ohrazení používejte dostatečně vodivý materiál, s nízkým odporem vodičů. Pro delší instalace určitě použijte vodiče s měděným lankem.
6. Vodič a především zemnící tyč nesmí být rezaté! Rez izoluje.
7. Pro pastvu koní používejte pásky. Nikdy ne drát! Páska je pro koně mnohem lépe viditelná. Drát může koňům způsobit vážné poranění.
8. Zajistěte dobré propojení mezi generátorem a ohradou. Pro dokonalé spojení můžete použít vysokonapěťový kabel, ten také používejte jako připojovací kabel k zemnění a k propojení zemnících tyčí mezi sebou.
9. Pamatujte, že na každém místě hrazení musíte naměřit minimální napětí 2500 V. Tato hodnota překoná odpor kůže zvířat. U velkých a méně citlivých zvířat je tato hodnota 3000 V.
10. U bateriových zdrojů kontrolujte pravidelně stav baterie.

KOMPLETNÍ NABÍDKU OHRADNÍKOVÝCH ZDROJŮ FENCEE NA NAŠEM ESHOPU NALEZNETE ZDE