Zavolejte nám (Po-So 9-20)
BERIS - nová značka udidel v naší nabídce!

BERIS - nová značka udidel v naší nabídce!

Equiservis 17. 02. 2022 EQS články a tipy

Udidla pro všechny kategorie jezdců a koní – od rekreačních až po profesionální sportovce.

 

Udidla Beris jsou vyráběna z různých materiálů – v jejich nabídce najdete udidla kovová, kožená, a především velmi širokou nabídku udidel plastových. Právě řada plastových udidel nás zaujala, a proto jsme tato udidla zařadili do našeho sortimentu.

Speciální plast udidel Beris má velmi hladký povrch, který snadno klouže v hubě, i když kůň málo sliní. Inovativní tvar zajišťuje lepší přijetí udidla a usnadňuje komunikaci mezi jezdcem a koněm. Všechny kovové části jsou vyráběny ručně, svařovány a leštěny k naprosté dokonalosti.

Udidla jsou vyráběna v závislosti na modelu ve dvou nebo ve třech tvrdostech (Soft a Hard, u některých typů ještě Medium), dále jsou vybraná udidla k dispozici v extra měkké verzi Prime Extra Soft, která je vhodná pro velmi jemné až přecitlivělé koně.

Z těch nejběžnějších udidel jsme do sortimentu zařadili klasická stihla, olivy, udidla typu pessoa (sněhulák), fuga, a také pelhamy.

 

Beris nabízí také řadu specialit. Představíme vám některé z nich.

 

Beris udidla ve tvaru "Port“- tato udidla mají speciální vykrojení pro jazyk, tzv. port. Tento tvar je určen pro koně, kteří nevhodně reagují na přílišný tlak na jazyk nebo pro koně, kteří mají tendenci přehazovat jazyk přes udidlo. Výška portu je 30 mm – díky tomu je stihlo možné použít i do drezury (dle pravidel je maximální povolená výška vyklenutí právě 30 mm).

 

Další specialitou od Beris je udítko nazvané "Butterfly“ - Naprosto unikátní tvar udítka – rozšíření v oblasti jazyka nabízí velmi citlivý a jemný efekt působení ruky. Koně na něj dobře reagují a lépe přežvykují.

 

Dalším speciálním tvarem od značky Beris jsou udidla "Konnex". Tento tvar udítka nechává prostor pro jazyk svým vyklenutím. Výška klenutí je 30 mm. To je zároveň v horní části rozšířené, takže případný tlak se rozloží do větší plochy. Vhodné pro koně, kteří mají málo místa v hubě, často koně jemnějšího typu, nebo pro koně kteří nesnesou příliš mnoho tlaku na jazyk.

Poslední specialitou, která je určena do zkušených rukou, je udidlo Beris Tandem.  Při použití tohoto udidla je tlak rovnoměrně rozložen mezi nos, dolní čelist a zátylek. Při silnějším působení otěží se zvýší tlak v hubě. Používá se s jedním párem otěží a je vhodné zejména pro koně, kteří jsou v hubě velmi citliví, ale není možné jezdit pouze na hackamore.

 

Udidla Beris jsou k dispozici v mnoha variantách, do sortimentu jsme pro začátek zařadili jen některé z nich. V případě vašeho zájmu není problém jinou variantu objednat. Udidla máme od našeho dlouholetého dodavatele, který funguje spolehlivě a rychle.