Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Back On Track – terapie infračerveným zářením

Equiservis 19. 01. 2023 EQS články a tipy

Back On Track je v našem sortimentu již velmi dlouho a těší se mezi našimi zákazníky obrovské oblibě.

 

 

 

 

Důvod je jednoduchý – opravdu funguje. Prohřívá, ulevuje od bolesti, uvolňuje napětí. Ať už se jedná o bolavá kolena po náročném výšlapu, dlouhém dogtrekku nebo běhu, různé nespecifikované bolesti v oblasti beder či krční páteře, revmatické bolesti kloubů, výrony spojené se zánětem a mnoho dalších akutních i dlouhodobých nepříjemností.

Za ty roky máme od našich zákazníků nespočet kladných referencí a velmi intenzivně Back On Track testujeme také na sobě a svých koních a psech :)

Deky na psy Back On Track jsou k dostání v mnoha variantách. 

 

Princip, na kterém výrobky Back On Track (BOT) fungují, je kombinací tradiční čínské medicíny a nejmodernějších poznatků medicíny západní a je vlastně velmi jednoduchý.

 

Do materiálu Welltex jsou hustě vetkaná tenoučká keramická vlákna, která jsou vybrána podle toho, jaké absorpční a emisní spektrum obsahují. Zjednodušeně řečeno – z jakých zdrojů (a jak teplých) a v jaké podobě jsou schopny teplo přijmout, zda jej absorbují nebo (a v jaké formě) ho odrážejí.

Výsledkem je, že když tato konkrétní vlákna absorbují tělesné teplo, odrážejí potom zpět teplo o specifické vlnové délce, která odpovídá spektru infračerveného záření.

Dlouhodobými výzkumy bylo dokázáno, že infračervené záření má blahodárný vliv na snižování bolesti a také na zlepšení prokrvení v oblasti, která je jeho působení vystavena.

Stejně jako všechny ostatní materiály i tělesné tkáně mají své vlastní absorpční spektrum. Buňky pohltí infračervené záření a mozek obdrží signál, že se zvýšila tepelná energie a žíly se roztáhnou. K absorpci tepla nedochází jen na povrchu, ale také hluboko ve tkáních, svalech a kolem kloubů.

Zvýšený krevní oběh ve tkáních výrazně snižuje svalové napětí, zvyšuje schopnost těla potlačovat záněty a léčit zranění.

 

Prádlo, regenerační návleky a další doplňky Back On Track jsou skvělým tipem na dárek. 

 

Výrobky se proto velmi dobře osvědčily v případech, kdy je součástí problému zánět. Další důležitou vlastností je ta preventivní – dobře prokrvené tkáně a klouby nejsou tak náchylné k úrazům ať už během tréninku či při soutěži. Není třeba mít obavu z používání Back On Track pomůcek během každodenních aktivit, ani během sportu. Naopak – při pohybu se uvolňuje více tepla, které se potom odráží zpět do těla, takže se působení zvyšuje.

Back On Track jsou celosvětově známé produkty - tisíce spokojených uživatelů najdete v USA, Austrálii i Evropě. Používají ho lidé, kteří jednoduše hledají úlevu od bolesti, rekreační sportovci i špičkoví sportovci napříč různými disciplínami. 

Je velmi důležité tělo nejdříve na používání pomůcek Back On Track navyknout. Správný postup se dočtete v informačním letáku, který je přiložen u všech produktů BOT.

Novinkou v sortimentu Back On Track je řada PHYSIO, která samozřejmě obsahuje jedinečný Welltex materiál, ale oproti klasické řadě BOT pomůcek je vyrobena z tenčího, výrazně pružnějšího (4-way-stretch) a přizpůsobivějšího materiálu, který má zároveň velmi dobré podpůrné vlastnosti, takže výrobky z řady PHYSIO jsou naprosto skvělé pro aktivní uživatele, kteří hledají ochrannou a zároveň regenerační pomůcku pro celodenní nošení. 

Udělejte svým blízkým radost pod stromečkem a nadělte jim Back On Track. Nadělíte jim úlevu od bolesti a to je přeci krásný dárek :)

 

Podsedlové dečky Back On Track mohou zlepšit uvolnění vašeho koně při práci.

 

Deky Back On Track mohou významně přispět k uvolnění svalů vašeho koně před ježděním a následně k jejich regeneraci. 

 

Pracovní a také stájové kamaše Back On Track pro ochranu a regeneraci koňských nohou.