Zavolejte nám (Po-So 9-20)
Jedeme na závody

Jedeme na závody

Equiservis 27. 03. 2023 EQS videa

Balení všeho potřebného, úklid vleku i nakládání koně - nová videa a užitečné tipy.

Denisa Vegrichtová s klisnou Ilonie, foto: Anna Reinbergerová

 

Balení věcí na závody je pro spoustu z vás rutina, kterou absolvujete každý týden. Někomu stačí zabalit se dvakrát, třikrát a už si najde systém a nedělá mu problém zabalit všechno a nic nevynechat. Někomu nepomůže ani svěcená voda :D A buď pokaždé něco zapomene, nebo balí na poslední chvíli, když už mu koně přešlapují na vleku. 

My patříme spíš k té druhé skupině a proto jsme se naučili jednak balit s dostatečným předstihem a hlavně používat seznam - jeden pro koně a druhý pro jezdce. 

 

Třeba vám naše krátké video pomůže a příště už budete mít vše nachystané včas a v pořádku :) 

 

 

Přepravník si rozhodně zaslouží vaší pravidelnou pozornost. Kontrola technického stavu spojená s úklidem, by měla být samozřejmostí před každým výjezdem. Generální úklid a "zazimování" přepravníku byste měli udělat když víte, že vozík delší dobu nebudete používat. 

 

 

Pro transport koní byste měli vždy použít přepravní kamaše, které chrání nohy vašeho koně. Bez transportních kamaší hrozí riziko poranění končetin při nastupování/vystupování z vleku, nebo během cesty když kůň ztratí rovnováhu. Další ochrannou pomůckou je kryt ocasu - zejména v kamiónu, kde kůň stojí zadkem opřený o stěnu, je kryt, který chrání kořen ocasu, velmi užitečný. Na videu můžete vidět speciální transportní ochranu ocasu od Bucas - ocas je celý schovaný v pytli, což je velmi praktické jako ochrana proti ušpinění dokonale vypraného ocasu u světlých koní. Náš model Denny má na sobě také deku LeMieux Carbon Cooler, která má po stranách 100% prodyšný mesh a na zádech příjemný rychleschnoucí a odpocovací materiál, který udrží záda vašeho koně v teple během transportu v chladnějších dnech. Díky síťovaným bokům nebude v dece koni zbytečně horko. Deka od LeMieux aktuálně není v nabídce, ale stejná deka je například Horseware Rambo Sport Cooler.