Zavolejte nám (Po-So 9-20)

Terapie koněm

Equiservis 16. 07. 2020 EQS články a tipy

Život s koňmi pokračuje i v této nelehké době.

 

Musíme měnit naše zvyky a některé věci, které byly dříve samozřejmé a patřily do našich životů, dělat vůbec nesmíme. Co teď? Pojďme to zkusit jinak, pojďme vytěžit z této doby koronavirové maximum.


Díky stávajícím opatřením má spousta z nás jen omezené možnosti práce s koněm. To nám ale, na druhou stranu, dává prostor na činnosti, které standardně z důvodu časové tísně vynecháváme či zkracujeme na povinné minimum. Zkuste se zastavit (víme, je to těžké a taky se to musíme učit) a užít si svého čtyřnohého přítele od A až do Z.

 

 

Je-li to možné, přijeďte do stájí o něco dříve a dopřejte svému koni nadstandardní péči, kterou všichni tak milujeme sami u sebe.

Abyste svého koně připravili na vyjížďku se vším všudy, dejte mu cca hodinu před vyjížďkou či prací terapeutickou deku Back on Track Mesh, která se postará o dokonalé prohřátí těla vašeho koně. (A proč právě tuhle deku? Protože jde o jednu z nejuniverzálnějších dek, kterou využijete v průběhu celého roku. Samostatně nebo i jako poddeku pod jiné deky. Je vhodná i v teplejším počasí. O technologii Back on Track a jejich účincích se více dozvíte v článku BOT – terapie infračerveným zářením).

 

  

 

 

Poté mu dopřejte trochu wellness péče. Začněte umytím kopyt od nečistot. Poté nechte kopyta lehce oschnout a během toho mu nastříkejte ocas a hřívu prostředkem na rozčesávání či leskem a dobře vyčešte. Jste-li s výsledkem spokojeni, vraťte se zpět k nohám. Na ještě lehce zavlhlá kopyta naneste mazání či olej. Jednou za týden až dva doporučujeme aplikovat do střelky kopytní dehet, který chrání kopyta před vznikem hniloby.

 

 

 

 

Součástí každého wellness je samozřejmě i masáž a protahování. Mezi oblíbené protahovací triky patří protažení krčních obratlů na levou i pravou stranu. Stoupněte si za přední nohu a nabídněte oblíbený pamlsek. Kůň by měl hlavu vytočit mírně dolů a za sebe. Ideálně by neměl ukročit vzad. Co má váš kůň rád, víte nejlépe vy sami, a proto určitý čas využijte na hýčkání svého parťáka a upevňování vzájemného vztahu. A věřte, že při péči a mazlení svého koně alespoň na chvíli zapomenete na současné těžkosti a budete se cítit láskyplně a nabití pozitivní energií.

 

 

Přejeme vám i vašemu koni, abyste si tento „beauty day“ užili, jak jen to jde.

 

 

 

 

 

 

 

Inspirativní video na téma relax a protahování koní.