Novinka
Herbal Horse NR9 Muchař
Herbal Horse NR9 Muchař

Herbal Horse NR9 Muchař

Dostupnost:

Prodejna Rudná / E-shop:

Dle zvolené varianty

Prodejna Praha 9 Letňany:

Dle zvolené varianty

Prodejna Brno:

Dle zvolené varianty

Obj. číslo:

5511561000

Vaše cena:

od 295

Prvně prosím vyberte variantu produktu.

OK

Poslat e-mailem

HERBAL HORSE NR°9 MUCHAŘ

Veterinární přípravek pro koně

Přípravek je určen pro zmírnění projevů letní vyrážky u koní. Jedná se o směs sušených bylin, která napomáhá tišit alergické projevy při pobodání hmyzem, usnadňovat hojení již vzniklých ran, napomáhá při detoxikaci organismu od alergenů a příznivě působí na integritu kůže. Vhodné především pro koně, kteří trpí letní dermatitidou a typickým sezónním svěděním či kožními změnami po pobodání hmyzem v oblasti hřívy, ocasu a na spodině břicha a hrudníku.

 

100 % přírodní produkt

 

Složení: lopuch větší kořen, řepa červená plod, tužebník jilmový nať, kopřiva dvoudomá list, řebříček obecný květ, měsíček lékařský květ

 

Směs NR°9 MUCHAŘ je navržena tak, aby zmírňovala příznaky letní dermatitidy u koní. Směs nemá repelentní účinky, ale napomáhá snížit alergickou reakci na muší bodnutí.

Kořen lopuchu silné detoxikační vlastnosti, díky kterým se vnitřně i zevně využívá při kožních chorobách. Podporuje látkovou výměnu, podporuje zažívání kladný vliv na funkci jater.

Řepa díky obsahu červeného barviva (betanin) podporuje celý kardiovaskulární systém. Je bohatá na křemík, který napomáhá udržet integritu kůže. také detoxikační účinky, pomáhá při trávení a vylučování a posiluje imunitní systém.

Tužebník se využívá v bylinkářství především při revmatických bolestech. Působí protizánětlivě, zlepšuje fungování metabolismu, zmírňuje překyselení žaludku, působí blahodárně na zažívací systém a upravuje a regeneruje střevní mikroflóru. Funguje též lehce detoxikačně.

Přírodní zdroj železa pro vaše koně? No přeci kopřiva! Kromě uvedeného železa obsahuje další minerální látky, jako například hořčík, karotenoidy, vitamíny, třísloviny, organické kyseliny a další látky. Tato skvělá bylinka perfektně pročišťuje krev a působí příznivě na krvetvorbu a slinivku. Pomáhá odvádět z těla přebytečnou vodu, urychluje regeneraci tkání, posiluje imunitu a odolnost těla vůči nachlazení. Působí jako tonikum a celkově podporuje metabolismus a činnost žláz.

Řebříček podporuje látkovou výměnu, podporuje krevní oběh a vylučování žaludečních šťáv. Pročišťuje krev a má protizánětlivé a též hojivé účinky. Je výborným detoxikantem celého těla, lehké močopudné účinky a využívá se též při nervových onemocněních.

Měsíček je skvělá protizánětlivá bylinka, obsahující silice, glykosidy, hořčiny, flavonoidy, karotenoidy a další látky. Často se používá zevně jako mast, která napomáhá hojení ran. Vnitřně pomáhá při nejrůznějších zánětech především trávicí soustavy. Je významným přírodním antioxidantem a antibiotikem, stimuluje činnost jater, slinivky i žlučníku a působí preventivně proti rakovinnému bujení.

 

Způsob použití: Přípravek se podává prostřednictvím krmiva. Před podáním doporučujeme přelít horkou, případně teplou vodou, a po vychladnutí vmíchat do krmné dávky, nebo lze vmíchat do krmné dávky v suchém stavu. Při akutních obtížích podáváme denně po dobu 4 týdnů 60 g bylin na koně o ž. hm. 600 kg, pro pony je dávka poloviční. Dlouhodobé dávkování pro koně o ž.hm. 600 kg je 40 g na den, pro pony 25 g. Dávkování je nutno přizpůsobit živé hmotnosti zvířete. Bylinky je možné podávat dlouhodobě, avšak pro zachování jejich účinnosti doporučujeme po 5-6 týdnech na 1-2 týdny jejich podávání přerušit.

 

Upozornění: Některé bylinné složky přípravku mohou být považovány za doping. Závodním koním je možné přípravek podávat, avšak doporučujeme 14 dní před závody vysadit, aby byla vyloučena možnost pozitivní antidopingové kontroly. Není určeno pro březí a kojící klisny. Nedoporučujeme kombinovat s jinými bylinnými přípravky, neboť jsou možné nežádoucí interakce.

 

Číslo schválení ÚSKVBL:179-22/C
Držitel rozhodnutí o schválení: White Grant s.r.o.
Pouze pro zvířata

 

Výrobce doporučuje v kombinaci s Tamanu olejem.

 

Balení:

0,5 kg, 1 kg


Proč přilepšovat bylinkami?

Dnešní moderní koně často žijí v podmínkách, které se dalece liší od jejich přirozeného prostředí. Pro koně ve volné přírodě je přirozené, že vyhledávají a konzumují bylinky, které jim pomáhají zachovat pevné zdraví, správné trávení, hormonální rovnováhu, zdravé klouby a podporují překonat nejrůznější neduhy. Bylinky jsou tedy důležitou součástí přirozené výživy koní, avšak protože ve výběhu často nerostou, nebo rostou pouze v omezené míře, je dobré je koním poskytnout v krmné dávce.