REPELENTY

Vybíráme pro vás ty, které jsou vyzkoušené a oblíbené

 

repelenty_u.jpg

 

S výběrem repelentu je to poměrně složité. Někdy toho člověk vyzkouší mnoho, než najde ten, který je top. Pravdou je, že v každé oblasti může fungovat něco úplně jiného a taky se může stát, že to co fungovalo minulý rok, je letos úplně out. A je třeba hledat znovu.

 

 Tak se alespoň podíváme, jaké jsou možnosti.

 

repelenty-clanek.jpg

 

Dlouhodobě nejprodávanějším repelentem je oblíbený Endure od Farnamu

 

Tento repelent obsahuje speciální kondicioner RepelLock, který se naváže do kůže a nevypotí se ani nevymyje deštěm. Tím zajistí opravdu dlouhodobou ochranu i u koní chovaných na pastvině, kde není možnost aplikaci opakovat denně. Ze začátku je samozřejmě aplikace častější, cca po 5-7 dnech ale poté stačí i jednou za 14 dní. Navíc je v nabídce i velké balení, které jistě oceníte při větším počtu koní.

 

Variantou k tomuto repelentu je Tri-Tec 14, opět od Farnamu

 

Ten úplně stejné složení účinných látek, ale neobsahuje onen nevypocující se kondicioner.  Je tedy vhodné znovu aplikovat pokaždé, když se kůň více zpotí nebo promokne.

 

 farnam-oba.jpg

 

Pokud používáte repelent pouze jako ochranu při ježdění můžete využít řadu dalších repelentů z naší nabídky. Jedny z nejoblíbenějších jsou Bremsen Blocker od značky Effol. Vyrábějí se ve dvou variantách - ten klasický Bremsen Blocker, s poměrně výraznou, dehet připomínající vůní, ale dobrou ochranou proti muchničkám a ovádům, a pak nový - Bremsen Blocker s příjemnou vůní bylin

Oba tyto repelenty jsou navíc dostupné i v praktickém 2,5 litrovém balení.

 

Časté a oblíbené jsou také repelenty s vůní citrusů, například Effol Insect Attack Citrus, ten navíc vydrží 8 hodin i když se kůň silně potí.

 

effol-repelenty.jpg

 

Další možnou variantou s poměrně výraznou vůní, podobnou výše zmíněnému Bremsen Blockeru, je Power Phaser od značky Leovet. Jeho udávaná účinnost je 7 hodin. 

Pokud je Leovet vaše oblíbená značka, ale tento repelent je pro vás příliš intenzivní, nebojte se vyzkoušet Leovet Tam Tam Vet, jeho vůně je příjemně bylinková a  je založený čistě na rostlinné bázi.

 

Jestliže dáváte přednost produktům na přírodní bázi, s přírodními aktivními látkami, můžete využít nabídku od české firmy Topvet, kde najdete repelentní tonikum na alkoholové bázi - Topvet Lihové tonikum s repelentním účinkem, nebo na bázi olejové, které by mělo dobře držet na srsti - Topvet Olejové tonikum s repelentním účinkem

 

Pro použití na hlavě, v okolí očí, případně tehdy, pokud koni vadí spreje, máme širokou nabídku repelentů gelových: 

I zde si můžete vybrat podle své oblíbené značky - Effol Anti Fly gel, Leovet TamTam Vet gel, nebo Leovet Phaser Durativ gel.

 

tam-tam-vet-gel.jpg

 

Pro ochranu rozkousané, podrážděné nebo poraněné kůže před hmyzem, který by do rány mohl zanést infekci, je vhodné zvolit ochrannou mast. Tato od Carr&Day&Martin  kůži zároveň i hojí a má příjemnou citrusovou vůni.

 

Všechny tyto produkty můžete bezpečně a z pohodlí domova objednávat v našem eshopu!