Není kabát jako kabát!

 

V našem sortimentu naleznete širokou nabídku různých kabátů. Některé jsou vyloženě civilní, ale samozřejmě máme i spoustu jezdeckých kabátů, které se mezi našimi zákazníky těší čím dál vyšší oblibě. Jezdecké kabáty mají různé vychytané detaily pro vaše dokonalé pohodlí ve stáji i v sedle.

 

Délka je většinou alespoň ke kolenům. tohle málo stačí k tomu, aby byla vaše stehna a pozadí při ježdění v teple. Zcela objektivně je potřeba říci, že pokud jsou stehna v teple, celkově je náš teplotní komfort vyšší. Jakmile nám nějaká část těla výrazně více promrzá, může nám být pocitově o dost větší zima. Aby se v dlouhém kabátě dalo pohodlně jezdit, první nezbytností je dvoucestný zip, aby se dal kabát odspoda rozepnout a hezky se rozprostřel přes stehna. Další nezbytností jsou dostatečně vysoké rozparky - některé kabáty mají jeden, některé dva. Díky nim si na kabát nebudete při ježdění sedat. V ideální variantě by rozparky měly být podšité, aby pod kabát netáhlo a v případě deště či sněžení bylo ochráněno i vaše sedlo.

 

saphira_group.jpg

Naprosto TOP kabát ELT Saphira - bestseller v naší nabídce.

 

Další výbornou vychytávkou jsou vnitřní popruhy pro uchycení kabátu ke stehnům. Mohou být různě řešené, ale jejich účel je vždy stejný - drží přední díly kabátu přitažené k vašim stehnům, takže se kabát nezvedá.

 

4406_6.jpg

 

Pokud se jedná o zimní kabát (protože samozřejmě existují i kabáty nezateplené) měl by se dát zapnout ke krku a mít v rukávech náplety, aby nedocházelo k únikům tepla. Praktický je vnější materiál odpuzující vodu a zateplení co nejlehčí výplní, aby kabát nebyl zbytečně těžký.

Kapuce bývá někdy přiznaná, někdy schovaná v límci. Tyto schované kapuce jsou zpravidla tak tenké, že se vejdou pod helmu, což je velmi praktické.

 

eqs-lux-kabat3-(1).jpg

Kabát EQS Lux v límci schovanou tenkou kapuci, která se pohodlně vejde pod helmu.

 

Existují také modely, kde je kapuce tak velká, že se nasadit na helmu.

 

Reflexní prvky by měly být u podzimního a zimního oblečení samozřejmostí. Čím více, tím lépe - zejména pokud se s koněm pohybujete po silnici.

 

equitheme-ridercoat2.jpg

 

Lehký nepromokavý kabát Equitheme Rider Coat.

 

NAŠE TIPY NA TY NEJLEPŠÍ KABÁTY

 

Naprostým bestsellerem se po právu stal hned od uvedení do prodeje kabát ELT Saphira - všechny výše vypsané vychytávky, je úžasně teplý a pohodlný, ideální na celodenní nošení.

 

Dalšími kabáty, které rozhodně stojí za doporučení, jsou ty od značky Kingsland. Je na nich znát, že značka Kingsland vznikla v Norsku :) Jsou připravené na tu nejtužší zimu.

 

w3a2330.jpg

Nejdelší kabát v naší nabídce - Kingsland Tatum . Velmi příjemný, funkční a dokonale elegantní!

 

quilted_group-834375-600-600-0.jpg

Lehčí přechodový kabát Covalliero Quilted

 

11942_navy_group-739083-600-600-0.jpg

Kabát EQS Lux - ideální pro přechodné počasí, příjemně zahřeje, je prodyšný a pohodlný. Otestováno, doporučujeme!

 

602201_197_group-803445-600-600-0.jpg

Kratší kabát Pikeur Tilda rozhodně doporučujeme - je nepromokavý, velmi dobře prodyšný, zateplený a přitom lehký, a velice slušivý. A aktuálně za akční cenu!

 

 

A co vy? máte ten svůj? :)

do 21.11. můžete nakupovat všechny kabáty s Hubertovskou slevou 15%!!