GPA GLOBAL CONCEPT

GPA jsou skutečnými průkopníky v oblasti bezpečnosti!

 

fichier-final-jdc-–-kopie.jpg

 

 

Firma GPA vznikla v roce 1964 a původně se věnovala bezpečnosti v automobilovém sportu.formule_gpa.jpg

 

 

Nejlepší jezdci Formule 1 té doby (jako Jackie Stewart, Nelson Piquet, Alain Prost, Jacques Laffite, 

Gilles Villeneuve a mnoho dalších), nosili helmy GPA. 

 

 

První skutečnou jezdeckou přilbu s certifikátem CE, která z hlediska bezpečnosti i pohodlí výrazně převyšovala všechny ostatní helmy v nabídce, vyvinula společnost GPA v roce 1998. Od té doby se helmy GPA staly neodmyslitelnou součástí jezdeckého sportu na té nejvyšší úrovni.

 

Důvěra v helmy GPA je tak vysoká, že například v roce 2008 nosili GPA všichni tři medailisté v olympijském parkuru. Také v letech 2004 a 2012 měl vítěz olympijského parkuru na hlavě právě helmu GPA.

 

Ze současné světové parkurové špičky můžete v různých modelech helem GPA vidět na kolbištích jezdce jako jsou Marc Houtzager, Ben Maher nebo Christian Ahlmann

 

 Pius Schwizer, bronzový medailista v týmovém parkuru na Olympijských hrách v Hong-Kongu, 2008, v helmě GPA Speed Air

pius2.jpg

 

 

 

V roce 2017 GPA přináší opět revoluční novinku do světa helem!

 

Firma vyvinula unikátní bezpečnostní prvek, reprezentující naprosto bezprecedentní koncentraci těch nejmodernějších technologií a vyplývající z velmi inovativní koncepce z hlediska bezpečnosti, ochrany a stability.

 

 

 

GPA inženýři vytvořili zbrusu nový,

karbonovo-kevlarový, tuhý 4 bodový podbradní úchyt,

plně ručně vyrobený v dílnách ve Francii.version-en-web.jpg

 

 

Nyní vám GPA s potěšením představuje 4S Global, zcela nový koncept bezpečnosti, který kombinuje technologii 4S na skořepině helmy, a nový rigidní "Global-Concept" podbradní úchyt, který poskytuje dodatečnou ochranu krčku, lepší tvar, lepší stabilitu helmy a větší pohodlí!

 

Magnetická přezka je z opracovaného hliníku a umožňuje rychlé a snadné upevnění.

 

Tato verze je k dispozici ve verzi First Lady nebo Speed Air Concept a také v karbonovém vzhledu.

 

A JAKÉ JSOU NAŠE DOJMY?

 

První dojem byl, že to zapínání je opravdu zvláštní, možná trochu divné. Ale to je při setkání s něčím netradičním, na co nejsme zvyklí, docela časté :) Helmu jsme si zkoušeli jen v prodejně, po počátečním lehkém zápolení s tím, jak si helmu nasadit, aby nám pevný chránič zátlyku neutrhl uši a nezamotaly se do něj vlasy :) jsme ale způsob našli a musíme říct, že pocit z helmy je vemi příjemný a zapínání je překvapivě pohodlné. Vůbec ho totiž necítíte. Někomu vyloženě vadí řemínky kolem uší, které se často kroutí a někdy se pohnou tam, kde o nich víme. Někdy mohou postranní řemínky zasahovat lehce do zorného pole. To se vám s tímto speciálním uchycením nikdy nestane. Magnetické zapínání drží velmi pevně a jednoduše se zapíná i rozepíná. 

 

Pokud jste milovníky moderního a neotřelého designu v kombinaci s nekompromisní bezpečností, a vyšší investice do helmy pro vás není překážkou, za nás tento model rozhodně palec nahoru! 

 

 

slide-globalconcept.jpg