GPA

Průkopníci v oblasti bezpečnosti

 

Firma GPA vznikla v roce 1964 původně se věnovala bezpečnosti v automobilovém sportu.

Nejlepší jezdci Formule té doby (jako Jackie Stewart, Nelson Piquet, Alain Prost, Jacques Laffite, 

Gilles Villeneuve mnoho dalších), nosili helmy GPA. 

 

Na základě svého know-how a odborných znalostí získaných v automobilovém sportu bylo GPA prvním evropským výrobcem, který uvedl na trh schválené jezdecké přilby, a to ještě předtím, než byla tato norma v celé Evropě povinná. První skutečnou jezdeckou přilbu s certifikátem CE, která z hlediska bezpečnosti pohodlí výrazně převyšovala všechny ostatní helmy v nabídce, vyvinula společnost GPA roce 1998. Od té doby se helmy GPA staly neodmyslitelnou součástí jezdeckého sportu na té nejvyšší úrovni.

 

Důvěra v helmy GPA je tak vysoká, že například v roce 2008 nosili GPA všichni tři medailisté v olympijském parkuru. Také v letech 2004 2012 měl vítěz olympijského parkuru na hlavě právě helmu GPA.

Ze současné světové parkurové špičky můžete různých modelech helem GPA vidět na kolbištích jezdce jako jsou Marc Houtzager, Ben Maher nebo Christian Ahlmann

 

GPA se nejprve soustředila na parkurové skákání a poté rozšířila svůj sortiment tak, aby pokrýval všechny jezdecké disciplíny: drezuru, vytrvalost, military, pólo i dostihy.

Helmy GPA jsou vráběny ze špičkových materiálů, používaných například v letectví nebo automobilovém průmyslu. Helmy GPA patří skutečně k těm nejbezpečnějším na trhu. 

 

GPA spoléhá na síť profesionálních jezdců, z nichž každý testuje nové produkty a radí technickým týmům GPA, jak je optimalizovat. Zaměřují se především na komfort helem při dlouhodobém nošení - jak helma sedí v různých situacích, jak funguje větrání, jaké vlastnosti materiál ze kterého je vnitřní polstrování helmy atd. 

Předtím, než se nové modely objeví na trhu, jsou prototypy testovány v reálných situacích nejlepšími jezdci světové úrovně, a tak poskytují skutečnou záruku spokojenosti a spolehlivosti. 

 

Protože dokonale splňovaly bezpečnostní standardy a nároky na pohodlí při celodenním nošení, staly se helmy GPA součástí výstroje jezdců francouzské armády a policie, britské a italské policie, nebo irské a italské armády. 

 

GPA je prostě klasika. V nabídce Equiservisu jsou tyto helmy určitě 20 let. Zákazníci, kteří si jednou koupili GPA, si dost čast jinou helmu nekoupí. Jsou to helmy, které skutečně vynikají mezi ostatními jak z hlediska komfortu, tak z hlediska bezpečnosti. Propracované do posledního detailu. Důvěra v tuto značku je mezi jezdci na celém světě  opravdu vysoká a to své opodstatnění. 

 

cavaliers-conseils-gpa.jpg