EQUISERVIS DOPORUČUJE - třmeny Flex-on

Testovali jsme pro vás nové třmeny v naší nabídce - Flex-on Green Composite

 

Jedinečná novinka v naší nabídce - třmeny Flex-on, které díky unikátnímu provedení zešikmené nášlapné plochy s tlumícími podložkami poskytují jedinečnou míru tlumení nárazů a ergonomii. Vyrábějí se ve variantě Aluminium a Green Composite. Řada Green Composite, která nás zaujala a zařadili jsme ji do naší nabídky, je vyrobena z polyamidu organického původu, který je zpevněn ocelovou výztuží.  

 

flexon_trmeny1.jpg 

   

Skvělá je u těchto třmenů také možnost individualizace - pomocí přehledného on-line konfigurátoru si můžete třmeny sestavit přesně podle svých představ. Lze si zvolit barevnou kombinaci, tuhost tlumících podložek, typ a úhel nášlapné plochy a také to, zda na ní budou protiskluzové hroty nebo ne. 

 

konfig-nahled2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třmeny testoval osobně ing. Stanislav Hakr, zakladatel a majitel společnosti Equiservis.

 

A jaké jsou jeho dojmy?

 

Třmeny Flex-on Green Composite napomáhají jezdci k perfektnímu prošlápnutí paty a tím zajišťují lepší stabilitu v sedle. Díky hrotům na nášlapné sešikmené ploše třmen ani při větším prošlápnutí paty neproklouzává. Prošlápnutím paty jezdec docílí maximálně hlubokého a uvolněného sedu. Pocit, kdy jezdec sedí „hluboko v koni“, holje stabilní a proto i perfektně uvolněná, což je vlastně alfa i omega korektního, uvolněného a přitom aktivního sedu. Další přidanou hodnotou testovaných třmenů je výborné tlumení nárazů, což ulevuje oblastem, které jsou při jízdě na koni extrémně zatíženy (kolena, kotníky, kyčle). Často dochází k bolestivosti při samotném ježdění. osobně tuto vlastnost velmi oceňuji. dlouhodobé problémy s pravým kolenem při ježdění mnohdy omezují. jsem poměrně skeptický k reálnému odstranění těchto problémů volbou třmenů, u třmenů Flex-on pociťuji znatelný rozdíl.”

 

 flex_on_standa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaujaly vás třmeny Flex-on? Přijďte si je půjčit do našeho Test centra a vyzkoušejte je na svém koni.