20. května 2020

17:10

eQuick

20. května 2020, 17:10 | Renomovaný italský výrobce špičkových kamaší

 

 

    equick.logo.jpg

 

 

Možná jste si na naší prodejně v Rudné všimli figuríny koně (říkáme mu Evžen J) s elegantními brýlemi :-)

na první pohled působí komicky, velmi se osvědčily u koní, které trápí problémy s očima - od různých zánětů, alergií po měsíční slepotu, a také u některých koní s prakticky neřešitelným „headshakingem".

Tyto brýle dodává na trh italská firma eQuick. I když je to opravdu zajímavý produkt, hlavní doménou firmy eQuick jsou šlachové kamaše a další pomůcky pro ochranu koňských končetin. Nabídka je opravdu široká, pojďme se s ní seznámit.

 

O svou zkušenost s kamašemi eQuick se s námi podělila i úspěšná jezdkyně Barbora Vojtková.

 

 

Bestsellerem v nabídce jsou kamaše eQuick eShock s exkluzivní patentovanou technologii eFluidgelna první pohled viditelná modrá bublina se speciálním gelem pro ještě lepší utlumení nárazu. Nejdete ji na klasických šlachovkách, které jsou na vnitřní straně podložené neoprenem, nebo také ve verzi s beránkem (samozřejmě syntetickým). Máte také na výběr mezi bajonetovým zapínáním (malý "kolíček" a pásek se třemi dirkami), nebo klasickými suchými zipy. 

Jestli se vám nelíbí modrá gelová bublina, mrkněte na variantu eQuick eShock Legend - ty mají gelovou bublinu černou a jsou naprosto luxusní!

 

Ke všem variantám jsou samozřejmě v nabídce také strouhačky - aby celá sada na koni pěkně ladila a zároveň poskytla jeho nohám maximální ochranu. 

 

eshock_fluffy.jpg      eshock_velcro.jpg

 

 

Pro tréninkové využití je skvělá řada eQuick eLight. Jedná se o klasické šlachovky bez výše zmiňované modré bubliny. Jsou lehké, odolné a kvalitní. A jsou k dostání v mnoha barevných variantách, včetně růžové, nebo verze se třpytkami! A samozřejmě také se syntetickým beránkem. 

 

elight_predni_group_new.jpg      elight_zad_group_new.jpg

 

 

Speciální variantou jsou kamaše eQuick s integrovaným chráničem patky - pokud váš kůň v této oblasti potřebuje zvýšeno ochranu a zvony pro vás nejsou úplně ideálním řešením.  

 

equick_overreach.jpg

 

 

 

Může se zdát, že tato značka je pouze pro skokové jezdce, ale věřte, že tomu tak není. V nabídce jsou také elegantní a pohodlné beránkové kamaše eFreestyle, vhodné pro každodenní práci, nebo opravdu skvělé, velmi pevné, lehké a odolné kamaše pro využití v crossových zkouškách všestrannosti eQuick eVenting, které mají unikátní a doslova bleskový systém rozepnutí -  vytáhnete oranžovou tyčku a kamaše se na noze rozevře bez nutnosti rozepínat každý suchý zip zvlášť,. 

 

Mnoho z nás nohy po práci nebo při zranění chladí. V této situaci jistě oceníte kamaše s chladící vložkou eQuick eArtik nebo naopak pro prohřátí a prokrvení končetin v boxe jsou určeny výborně padnoucí eQuick eKristal Aero Magneto  s blahodárnými účinky magnetů a vnitřního Kristal materiálu.

 

eartik.jpg      ekristal_aero_magneto.jpg

 

Novinkou v nabídce jsou revoluční třmeny eQuick Flexia. Třmeny jsou naprosto originální, s širokou a zaúhlovanou nášlapnou plochou a perfektním tlumením nárazů, což přinese úlevu vašim namáhaným kloubům.

 

equick_flexia.jpg