22. října 2019

14:31

EQS HUBERT POMÁHÁ

22. října 2019, 14:31 | Zapojte se i vy do CHARITATIVNÍ SBÍRKY!

Těšíte se na naši tradiční podzimní nákupní a zábavní akci - Hubertovu jízdu? My ano!

 

Letos se EQS Hubert koná v sobotu, 16.11.2019

 

Jako vždy se můžete těšit na slevy, akce, občerstvení a dobrou zábavu.

 

Ve večerních hodinách se také budou losovat výherci naší Velké podzimní soutěže. Soutěž probíhá v kamenných prodejnách i na eshopu od 1.11. do 16.11.2019, výherní kupón získáte za každé utracené 2000,-. Stačí jej vyplnit a vhodit do osudí. Losuje se celkem 30 cen a hlavní výhrou je krmení SPILLERS na rok zdarma!

 

hubert-clanek.jpg

 

A novinkou pro letošní rok (ze které bychom rádi udělali tradici) je charitativní sbírka potřeb pro koně - už nových, nebo použitých.

Pokud máte doma funkční koňské vybavení (ohlávky, vodítka, deky, dečky, obřišníky s madly....), které nepoužíváte, ale je vám líto ho jen tak vyhodit, můžete ho přinést právě v sobotu, 16.11.2019, do prodejny v Rudné. 

Vybrané věci pojedou na Vysočinu, do Centra hiporehabilitace Mirákl.

 

 

 mirakl.jpg

 

Komu EQS Hubert pomáhá?

 

Centrum hiporehabilitace Mirákl, o.p.s. je organizace zabývající se komplexní léčbou dětí s využitím koní, tzv. hipoterapií. Tato organizace byla založena v roce 2012 a aktuálně působí v jezdeckém areálu v Bohuslavicích na Vysočině, kde během celého roku projde jejich sofistikovanou péčí bezmála 300 dětí.

K hlavnímu mezníku této organizace - světového rozměru -  došlo v roce 2014, kdy získala jako jediná akreditaci od Ministerstva zdravotnictví ČR a hipoterapie tímto byla uznána oficiální léčebnou metodou. Díky tomu pořádají Certifikované kurzy Hipoterapie u DMO.

O jejich kvalitách a profesionalitě svědčí průkazné a neustále se zlepšující zdravotní stavy dětí, kterým se systematicky věnují, což je pro Centrum hiporehabilitace Mirákl tím nejdůležitějším a nejpodstatnějším měřítkem vůbec.

Za minimálně polovinu úspěchu mohou však jejich koně, kteří jsou pro práci v hipoterapii speciálně trénovaní. A jelikož se pro koně jedná o velmi psychicky namáhavou práci, tak se Mirákl zaměřuje na maximální welfare, a to jak jednotlivých koní, tak celého stáda.

Centrum hiporehabilitace Mirákl se zabývá také vzděláváním a výzkumem – její členové přednáší na celorepublikových i světových konferencích. Zároveň fungují jako středisko praktické výuky pro studenty vysokých škol.

Pro bližší informace o Centru hiporehabilitace Mirákl, o.p.s., výsledcích jejich práce a možnostech případné podpory, navštivte www.chmirakl.cz

 

Jak můžete pomoci?

 

Kromě finanční pomoci je velmi vítána pomoc materiální.

 

PRO HIPOREHABILITAČNÍHO KONĚ:

dečky pod sedla, zimní deky, ohlávky, vodítka, čištění, spreje na rozčesávání a proti hmyzu, sedla, piliny, oves, potravinové doplňky (lněné semínko, kukřice aj.), mrkev, suché pečivo, hiporehabilitační deky a madla, parelliho ohlávky, parelli bič, lonžovací bič.


PRO DOPLŇKOVOU FYZIOTERAPII:

overbally, polštáře, polohovací pomůcky, thera-band, kinesiotapy, senzomotorické pomůcky, přenosná rehabilitační lehátka, stimulační plošiny.


PRO DOPLŇKOVÉ TERAPIE:

pomůcky na muzikoterapii: perkusní nástroje, flétny, kytary, foukací harmoniky, zpěvníky, hudební nahrávky dětských písní či relaxačních skladeb.

pomůcky na canisterapii: polohovací polštáře, žíněnky, aportovací pomůcky, kužely, lavičky, krmivo pro psy.

pomůcky na arteterapii: barevné papíry, vodovky, tempery, lepidla, štětce, lepící papíry, omalovánky, barvičky, nůžky, tuše, krepové papíry, obálky, modelínu, balónky, korálky, svíčky, vatu.

pomůcky na AVK: dětské čištění, křídy, stoličky, gumičky, hračky, stavebnice, dětské knížky.

 

V Miráklu vám budou vděčni za cokoliv z výše jmenovaného. My si od vás věci převezmeme a vše dopravíme  přímo do Miráklu.

Jako poděkování za váš dobrý skutek od nás dostanete malou pozornost :)