14. června 2019

13:17

DOPŘEJTE SVÉMU KONI DOKONALÉ OSVĚŽENÍ

14. června 2019, 13:17 | Nadstandardní péče s novinkami z řady Effol Med.

V těchto dnech se horku zkrátka nedá vyhnout.

 

Možná pokud jste ranní ptáče a jdete jezdit s východem slunce, užijete si příjemné teploty. Většina z nás ale jezdí po práci nebo škole, v odpoledních či večerních hodinách, kdy se teploty drží kolem 30°C.

 

Vedra jsou pro koně mnohem náročnější, než chlad. Koňský organismus se rychle a hodně zahřívá, a poměrně dlouho ochlazuje. Velmi oblíbené, myslím že jak mezi koňmi, tak mezi jejich uvařenými majiteli, je sprchování po práci. Je to ten nejlepší způsob, jak koně i sebe aspoň na chvíli ochladit

 

Pro ještě efektivnější ochlazení můžete při sprchování použít šampón Effol med Cooling Wash - chladící šampón, který regeneruje a ochlazuje unavené svaly ještě dlouho po koupeli. 

Pokud z nějakého důvodu nemůžete koně ochladit vodou (například během transportu), lze použít chladivý Effol med Cooling Gel Spray - chladící gel ve spreji, který aplikujete přesně tam, kam je potřeba, gel nestéká a velmi dobře chladí.

Pro rychlé doplnění elektolytů, což je ve vedrech naprosto nezbytné, doporučujeme Effol med Elektrolyt sirup, který je koncentrovaný, koně ho velmi dobře přijmají a je vysoce využitelný. 

 

Zkuste také další speciality z řady Effol med - úžasně voňavá bylinková mast Effol med BronchoCare, která se aplikuje na koňské nozdry, aby se koni lépe dýchalo, nebo velmi chutný bylinný sirup Effol med BronchoCare, který zklidňuje podrážděné dýchací cesty a posiluje imunitu. 

 

Výrobky Effol jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejkvalitnějších na trhu, jsou pečlivě sestaveny ve spolupráci s veterináři a důkladně testovány. 

 

 

effol-med.jpg