Aktuální nabídka
Naše služby
Domů / Měření

Měření

Váháte s výběrem velikosti? Připravili jsme pro vás pomocné tabulky a postupy, jak vybrat a změřit tu správnou velikost. 

Jak správně změřit koně pro výběr velikosti deky

Každá deka nesedí každému koni. Střih, vykrojení okolo krku a celkový tvar deky je ojedinělý u každého výrobce i modelu. Chcete-li tedy vybrat deku tak, aby seděla co nejlépe, je ideální deku koni vyzkoušet. Od něčeho však musíte začít a to je velikost deky. A ta se odvíjí od délky vašeho koně. Pro určení správné velikosti změřte svému koni délku ve hřbetě – tj. od kohoutku po kořen ocasu – viz obrázek. Podle získaného rozměru pak vyberte odpovídající velikost deky. 


 


Velikost rukavic
Pro určení správné velikosti rukavic vám pomůže rozměr udávající obvod vaší dlaně v nejširší části. 

obvod dlaně (cm)

17

19

20

22

23

24

26

28

velikost

6,5

7

7,5

8

8,5

9

9,5

10

velikost

XS

S

M

M

L

L

XL

XL


Velikosti minichaps

Pro výběr správné velikosti minichaps je ideální si vybraný výrobek vyzkoušet přímo na noze. Speciálně u prestižního výrobce značky Ariat, doporučujeme osobní návštěvu prodejny, protože u této značky není třeba dělat kompromisy - minichaps Ariat padnou jako ulité, v případě správného výběru. Někdy je potřeba vyzkoušet několik kombinací, abyste dosáhli maximálního komfortu. 

Pro začátek však potřebujete zjistit rozměry své nohy. Sedněte si na židli a postavte nohu kolmo k podlaze tak, aby svírala se stehnem 90 stupňů. Ideálně si oblečte podkolenky, které nejčastěji nosíte do jezdeckých bot pod minichaps. Je-li to možné, požádejte někoho, aby vám pomohl - získáte tak co nejpřesnější rozměry. Pro výběr minichaps potřebujete 2 rozměry - obvod lýtka a výšku holeně. Lýtko měřte vždy v jeho nejširší části. Délku holeně měřte na zadní straně nohy z podkolene ke spodní hraně kotníku. 

Po zjištění rozměrů zjistíte, podle níže uvedených tabulek pro jednotlivé minichaps z naší nabídky, svou velikost zvolených minichaps. 


Velikosti bezpečnostní vesty

Výběr správné velikosti a správné nasazení vesty

Aby ochranná pomůcka správně plnila svou funkci, je nezbytné, aby byla správně vybrána a používána. Vesta musí být nošena na spodní vrstvy oblečení a především musí být zvolena správná velikost. Při používání vesty je nutné, aby všechny zapínací mechanismy byly zapnuté a co nejvíce utažené – aby bylo zachováno pohodlí uživatele a volnost pohybu při ježdění, ale aby zároveň bylo zajištěno, že se ochranná pomůcka nebude nikam posouvat, otáčet apod. Zapínací mechanismy mají barevně rozlišené bezpečnostní  zóny, které nesmí být při zapnutí vidět (pokud vidět jsou, je vesta buď špatně/nedostatečně utažená, nebo je potřeba zvolit větší velikost). Pokud jsou zapínací mechanismy ze suchých zipů, je nezbytné je pravidelně kontrolovat a čistit, aby byla zajištěna jejich funkčnost. Upozornění: vždy upevněte protektor tak, aby co nejtěsněji obepínal tělo.

Tabulka velikostí bezpečnostních vest Busse - ProtectTabulka velikostí bezpečnostních vest Equest


Velikosti bezpečnostních vest Racesafe Eco


Velikosti bezpečnostní vesty Racesafe Lux
Tabulka velikostí pro bezpečnostní vesty PRO VENT 3.0:


Velikosti bezpečnostní vesty USG Flexi, Flex motion
 

BEZPEČNOSTNÍ VESTY UVEX


Bezpečnostní vesta HKM Supraflex


Bezpečnostní vesta Leki Evolution


Bezpečnostní vesta HKM Flexi


Bezpečnostní vesta Protecto-flexBezpečnostní vesty KomperdellVelikosti bezpečnostních vest Phoenich Tipperary